AC fan controller; NIMBUS; 0.5÷6A; -25÷70°C; Usup: 92÷250VAC
Control Resources
136,99 ₽
Номер продукта:
240B6T00-F
Информация о продукте "AC fan controller; NIMBUS; 0.5÷6A; -25÷70°C; Usup: 92÷250VAC"
| Caution!: | Device is not compatible with UPS that generate square wave, Device is not compatible with capacitor start motors |
|---|---|
| Current rating: | 0.5...6A |
| Leads: | terminal block |
| Manufacturer: | Control Resources |
| Manufacturer series: | NIMBUS |
| Operating temperature: | -25...70°C |
| Optional equipment: | alarm option, temperature sensor |
| Output voltage: | 92...250V AC |
| Related items: | DIN350-F, P1-F, P3-F, P4-F, P5-F, P7-F, P8-F, P9-F, P11-F |
| Supply voltage: | 92...250V AC |
| Type of device: | AC fan controller |
| Wire size: | 14AWG...24AWG |
Войти
Отзывов не найдено. Делитесь своими мыслями с другими.